بسمه تعالی
 
 مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودبار:
مراسم نکوداشت 16 آذر روز دانشجو با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودبار با حضور هیأت رئیسه، اساتید، دانشجویان بسیجی و دانشجویان این واحد دانشگاهی در سالن همایش آموزشکده سما واحد رودبار برگزار گردید.
در این همایش دکتر رضایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودبار به نقطه آغازین حرکت و جنبش دانشجوئی و تاریخ تحولات آن تا شروع انقلاب اسلامی اشاره فرمودند. در ادامه ایشان به نقش استکبار ستیزی دانشجویان در 16 آذر پرداخته  و به شهادت رسیدن 3 شهید دانشجو در این راه  را نشان دهنده حرکت خودجوش دانشجویان در دفاع از حق و مبارزه با ظلم و زور و تبعیض دانستند
16 آذر 1332که شروع یک حرکت  دانشجویی با خلوص نیت صادقانه در مبارزه با استکبار و تحقق یک جنبش عدالت خواهی بود همین دانشجویان در دفاع مقدس با حرکت وسیع و انقلابی خود توانستند بزرگترین حماسه های تاریخ انقلاب را رقم بزنند و در مقابل تهاجم گسترده امپریالیسم جهانی مقاومت کنند و اسلام عزیز را حفظ نمایند و با شهادت شمار زیادی از دانشجویان در دفاع مقدس نهال انقلاب را از شر دشمنان و معاندان به اسلام محافظت نمایند.
 
امروز دنیای شرق و غرب عالم تهاجمات نظامی ، رسانه ای و سایبری را در برنامه های خود قرارداده و در این راه هزینه های هنگفتی را خرج می کند تا به اهداف پلید خود که هدف قراردادن ارزشها و اسلام و قشر جوان است برسد.
ایشان افزودند: دانشجویان با علم و اعتماد به نفس جهت رسیدن به مراکز علمی، پژوهشی و در راستای فعالیت های علمی بنیادین با رشد چشمگیر خود باید بتوانند رسالت یک دانشجو را که مقام معظم رهبری تاکید دارند یعنی خوب درس بخوانند بدنبال خودسازی و تهذیب نفس باشند و وظیفه ای که بر عهده دارند را بدرستی انجام دهند تا ایران اسلامی به قله های ترقی و پیشرفت علم در منطقه و جهان اسلام برسد.
ایشان در پاره ای از سخنان خود افزودند: تقارن امسال 16 آذر « روز دانشجو» که مصادف با اربعین سالار شهیدان است حرکت امام (ع) را در نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر را الگوی راستین بحث دموکراسی دین خود قراردهیم  و از این اسوه ها الگو بگیریم .
در پایان دانشجویان را به تیز هوشی و تلاش با رعایت اخلاق خوب دعوت نمودند و یادآور شدند دانشجویان برای حل مشکلات و ارتباط علم و صنعت در جامعه در کنار آموزش علم، زمینه های تحقیقات پژوهی مرتبط با رشته تحصیلی را اساس برنامه های کاری خود قرار دهند.